Для правильного і безпечного кріплення димоходів застосовуються спеціальні фасонні елементи. Їх кількість і варіанти виконання залежать від способу кріплення труб:
на стіну;
на стіну з до фасаду хомутами;
на землю з хомутами, кронштейнами до стіни;
на землю з кріпленням на спеціальній фермі.
На встановлення та підбір кріплення впливає також:
вид труби, сендвіч або одностінна:
будинок цегляний або дерев'яний;
середня швидкість вітру в регіоні;
температура димових газів;
кількість поворотів;
димохід зовнішній чи внутрішній;
середня температура;
Від правильного підключення димової труби, її монтажу, установки додаткових частин кріплення, підбору матеріалів (нержавіюча сталь, оцинковка) залежить тривалість і безпеку експлуатації. Для складання систем димовидалення застосовують такі компоненти.
Трійник
Один з елементів одностінних або двухстенных (сендвіч) систем, призначений для під'єднання обігрівальних приладів котлів, камінів до основного димоходу. Виконується в двох варіантах: 45 і 90 градусів, комплектується заглушкою або заглушкою з конденсатовідвідники. Виготовляється з нержавіючої сталі.
Ревізія
Важлива частина димових систем, виготовляється з нержавіючої сталі у вигляді трійника з заглушкою. Служить для обслуговування, перевірки стану труби і чищення. Встановлюється внизу і при необхідності на відповідальних ділянках димоходів. Ревізій в складних системах дымудаления або вентиляції може бути кілька. Конструкція зварена, точкової зварюванням. Може монтуватися під кутом 45 або 90 градусів.
Коліно
Складається з двох зварених між собою труб і служить для зміни напряму руху диму всередині або зовні будівлі під кутами 45 або 90 градусів. Виготовляється з нержавіючої сталі, монтується за схемою " труба в трубу. Ціна залежить від марки, її товщини та діаметру. Може використовуватися на різних ділянках каналів, як вертикальних, так і горизонтальних.
Конус
Служить для завершення каналів і встановлюється на кінець труби, закриваючи утеплення від попадання вологи. Може служити переходом від труб сендвіч до одностенным. В цьому випадку його товщина повинна бути більшою за стінки труб. Ціна залежить від марки сталі та діаметру.
Грибок для труби
Призначений для захисту димоходів від атмосферних опадів. Виготовляється з нержавіючої сталі, може мати декоративні деталі. Має різні назви: флюгарка, димник, парасольку, парасолька. Не плутати з дефлектором. Призначення дефлектора за рахунок руху повітряних мас і обертається внутрішньої частини збільшувати тягу.
Підставка
Підставка під димохід ▬це розвантажувальна опора выдержывающая вагу всієї системи. Виконується в двох видах:
підлогова;
настінна.
В обох випадках служить опорою для димохідних труб і може витримати вагу понад 200 кілограмів. Виготовляється з нерж. або іншого металу захищеного від іржі. Його головна задача це герметизація стику між трубою і дахом.
Окапник
Важлива частина системи, служить для проходу труби через дах і охорону під дахового простору від попадання вологи. Виготовляється з AISI 430 під індивідуальне замовлення в залежності від нахилу даху.
Лійка
Лійка призначена для відведення конденсату, виготовляється з нержавіючої сталі високої якості, кріпиться в нижній точці одностінних або двостінних систем. Може об'єднуватися разом з трійником у внутрішніх димоходи. Вона ж монтується в деку для зливу конденсату.
Волпер
Волпер, інша назва дефлектор встановлюється на димохідних або вентиляційних каналах для посилення тяги за рахунок руху вітру. Складається з двох частин: зовнішнього кожуха і внутрішньої турбіни, що рухається під тиском вітру. Головне його завдання-це захищати трубу від вітру і покращувати тягу.
Флюгер
Це не прикраса, що вказує напрям вітру, а необхідна частина димоходу, що слугує для захисту труби від його поривів. Повертаючись під вітром, він іншою стороною захищає трубу, тим самим покращуючи тягу. Виготовляється з окремих кресленнях. Може встановлюватися над турбодефлектором. Складання відбувається лише на закритих підшипниках, щоб у них не потрапила волога від опадів.
Перехідник
Необхідна деталь для з'єднання при переході з одного діаметра на інший. Може мати різну форму виконання:
круглий;
квадратний;
багатокутний.
Для виготовлення вимагає якісну нержавійку, щоб витримувати високі температури від роботи твердопаливних або газових котлів.. Не призначений для несення навантаження, вимагає додаткових елементів кріплення.
Сітка
Установка сітки підвищує пожежну безпеку. Вона грає роль іскрогасника для котлів і печей, що використовують для палива кам'яні вугілля. Під дією тяги дрібні частинки розпечених вугіль вдаряються в сітку, їх швидкість зменшується і вони гаснуть. Сітку з нержавіючої сталі перерізом 5*5 міліметрів ставлять над кам'янками в лазнях, над камінами і котлами.
Шибер
Шибер (schieber) це засувка, що перекриває шлях димовим газам і тим самим, що регулює тягу в димарі. Застосовується для збільшення коефіцієнту корисної дії опалювальних приладів: камінів, печей, котлів. Виконується в двох варіантах:
шиберна заслінка, висувна;
поворотна заслінка.
Виготовляють з нержавіючої сталі товщиною до 1 мм, як стандартний елемент для встановлення типу труба в трубу.
Заглушка
Є одним з елементів димоходів і встановлюється на ревізії. Проводиться з нержавіючого металу і ставиться на одностінні або двохстінні труби для перевірки їх стану та очищення від сажі.
Криза
Цей з'єднувальний елемент іпользуются для проходження димових труб, (одностінних або двостінних), черех дах. Це патрубок до якого під певним кутом приварений лист металу. Кут залежить від нахилу даху.патрубок має діаметр більше на 10 мм, ніж труба. В этот зазор вставляется окапник и стык герметизируется силиконовым герметиком.
Подберите для себя в нашем каталоге необходимые крепёжные элементы в полном комплекте.